Zmora kierowców może za jakiś czas zniknąć. Ma powstać obwodnica Kołbieli

GDDKiA jakiś czas temu wybrało wykonawcę obwodnicy Kołbieli. Teraz przyszła pora na podpisanie umowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kołbiel. Każdy kto jechał do Lublina z Warszawy musiał przejechać tym wąskim gardłem, gdzie stało się w bardzo długich korkach. I chociaż jakiś czas temu pojawiła się informacja o wybraniu wykonawcy na budowę obwodnicy miejscowości, to dopiero teraz podpisano umowę.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Trasa o długości 11,3 km poprowadzona będzie po północnej stronie miejscowości, przez tereny powiatu otwockiego (w gminie Kołbiel) oraz powiatu mińskiego (w gminie Mińsk Mazowiecki).

Obwodnicę Kołbieli w ciągu DK50 wybuduje firma PUT?Intercor. Umowa o wartości ok. 342 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia.

Nowa droga klasy GP będzie posiadała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi?do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Głównym celem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości.

Warto przypomnieć, że Kołbiel można już ominąć po zachodniej stronie trasą S17, która została udostępniona do ruchu w wakacje 2020 r. 

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest?w II kwartale 2025 r.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.