Elon Musk zdradza kolejne szczegóły Cybertrucka. Będzie jak wielki krab

Tesla Cybertruck zaliczyła opóźnienie i zamiast w tym roku pojawi się w przyszłym. Elon Musk zdradził kolejne szczegóły dotyczące pojazdu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tesla Cybertruck została opóźniona i ma wejść na rynek w przyszłym roku. Jednak według ostatnich tweetów Elona Muska, auto może być bardziej zaawansowane niż wcześniej sądzono.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Elon Musk lubi się chwalić swoimi „zabawkami". Teraz rzucił trochę światła na nadchodzącego Cybertrucka. Jak wynika z tweeta Muska elektryczny pickup będzie posiadał czterosilnikowy napęd z „niezależnym, ultraszybkim sterowaniem momentu obrotowego każdego koła". Niewiele więcej wiadomo o tej wersji ciężarówki. Ponoć produkcja będzie początkowo ograniczona wyłącznie do tego wariantu.

Jest to o tyle zaskakujące, gdyż wcześniej Tesla zapowiedziała, że będą dostępne trzy warianty tego modelu. Podstawowy model miał zaczynać się od 39.900 dolarów i miał jeden tylny silnik elektryczny, a także zasięg 402+ km. Jednym z wyższych poziomów był wariant z napędem na wszystkie koła z dwoma silnikami, który miał zaczynać się od 49.900 dolarów i miał zasięg przekraczający 483 km. Wreszcie, najwyższym był wariant trzysilnikowy za 69.900 dolarów, który miał przyspieszać od 0 do 96 km/h w mniej niż 2,9 sekundy i miał zasięg ponad 805 km.

Tesla CyberwhistleElon zwariował, ale zrobił to dobrze. Tesla Cyberwhistle za 50 dolarów wyprzedała się na pniu

Tesla na początku tego roku usunęła wszelkie szczegóły na temat Cybertrucka ze swojej strony i już wtedy pojawiły się pogłoski, że w projekcie zajdą poważne zmiany. Jak widać po wpisie Muska przypuszczenia były prawidłowe.

Jednak to nie była jedyna ostatnio wiadomość o elektrycznym pickupie, którą Musk opublikował. Twierdzi, że model będzie miał przedni i tylny układ kierowniczy, dzięki czemu pojazd będzie mógł „jechać po przekątnej jak krab". Zatem wygląda na to, że Tesla planuje własną wersję trybu Crabwalk GMC Hummer EV.

Więcej o: