Gdzie oglądać GP Arabii Saudyjskiej? Przedostatni wyścig F1 już w niedzielę, ale tym razem wieczorem

W najbliższą niedzielę odbędzie się przedostatnie Grand Prix tegorocznego sezonu Formuły 1. W klasyfikacji generalnej prowadzi Max Verstappen, ale siedmiokrotny mistrz świata, Lewis Hamilton, jest tuż za nim.

Więcej nowości motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Po listopadowym GP Kataru na prowadzeniu klasyfikacji kierowców jest Max Verstappen (8 pkt. przewagi nad Lewisem Hamiltonem). Z kolei w klasyfikacji konstruktorów przewagą 5 punktów prowadzi Mercedes. Do końca tego sezonu zostały już tylko dwie rundy - GP Arabii Saudyjskiej i GP Abu Dhabi.

Zobacz wideo Świat zachwycony George'em Russellem mimo pecha. Narodziny nowej gwiazdy [F1 Sport #38]

Sprawa zdobycia tytułu może się rozstrzygnąć już na tym najbliższym Grand Prix, które odbędzie się na ulicznym torze Jeddah. Bliżej mistrzostwa świata kierowców jest Max Verstappen, ale ostatnio Lewis Hamilton bardzo skutecznie odrabia straty do Holendra. Do wyrównania punktacji przed finałową rundą w Abu Zabi Brytyjczykowi potrzeba ośmiu punktów więcej niż rywal. Jak przeliczył Sport.pl możliwa jest sytuacja, w której Hamilton wygrywa z najlepszym czasem okrążenia (za co przyznaje się dodatkowy punkt), a Verstappen dojeżdża drugi. Wtedy kierowca Mercedesa zgarnia 26, a Holender 18 punktów. Wówczas w klasyfikacji kierowców obaj mają po 369,5 punktu.

Gdzie oglądać GP Arabii Saudyjskiej?

Transmisję z treningów, kwalifikacji i wyścigów można obejrzeć na Eleven Sports. Powtórki oraz skrót wyścigu będzie można obejrzeć w poniedziałek na Eleven Sports i Polsat Sport.

Piątek, 3 grudnia

  • 14:30 – 15:30 – Pierwszy trening F1
  • 18:00 – 19:00 – Drugi trening F1

Sobota, 4 grudnia

  • 15:00 – 16:00 – Trzeci trening F1
  • 18:00 – 19:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 grudnia

  • 16:50 – 17:20 – Parada kierowców
  • 18:30 – 20:30 – Wyścig F1

Fot. Andre Penner / AP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.