Toyota T-Mate. Japończyk jeszcze bezpieczniejszy dzięki nowym systemom

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Każdy producent chce się czymś wyróżnić. Toyota zatem przygotowała nowe systemy bezpieczeństwa czynnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Toyota koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom swoich samochodów. Z tego powodu stworzyła nową zbiorczą nazwę dla systemów bezpieczeństwa czynnego – T-Mate.

Zobacz wideo W momencie wprowadzenia do sprzedaży wyglądała jak pojazd z przyszłości. Recenzujemy toyotę C-HR

Toyota wprowadza na rynek Toyota T-Mate, nową nazwę dla wszystkich swoich systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. T-Mate zawiera pakiet Toyota Safety Sense oraz inne systemy bezpieczeństwa czynnego i automatycznego parkowania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie, ale też chronią pasażerów i innych użytkowników dróg.

Premiera T-Mate zbiega się z wprowadzeniem na rynek najnowszej generacji pakietu Toyota Safety Sense, zawierającego wiele nowych funkcji oraz udoskonaleń dotychczasowych systemów.

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) po raz pierwszy otrzymuje funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości (Acceleration Suppression) i asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach (Intersection Cut-In Traffic Assist), a także funkcję wykrywania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka (Oncoming Traffic Detection) i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist).

Inne nowe funkcje TSS to system awaryjnego zatrzymania pojazdu (Emergency Driving Stop System, EDSS) oraz zdalne aktualizacje przez internet bezprzewodowy. Pozwoli to rozbudowywać systemy bezpieczeństwa przez cały okres życia pojazdu. Szczegółowa zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić w zależności od modelu i wersji wyposażenia.

Nowa nazwa systemów bezpieczeństwa Toyota T-Mate będzie stopniowo wprowadzana na europejskie rynki razem z premierami nowych produktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.