Terenowe coupe Maybacha? Oto Project Maybach

Jakiś czas temu zmarł projektant mody Virgil Abloh. Mercedes jednak zaprezentował Project Maybach, którego współtwórcą był właśnie wspomniany projektant.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Project Maybach opisywany jest przez Mercedesa jako „dwumiejscowe coupé terenowe z napędem akumulatorowym". Powstał pod przewodnictwem zarówno Gordena Wagenera, jak i Virgila Abloha (który był architektem, projektantem mody czy filantropem).

Zobacz wideo Sportowy luksus w Studiu Biznes. Mercedes-AMG E53 4Matic to dość nieoczywisty samochód

Project Maybach mierzy prawie 6 m długości. Posiada długą maskę i linię dachu nawiązującą do stylizacji coupe oraz jedną parę drzwi. Do tego jeszcze elementy takie jak przednie i tylne osłony podwozia, opony terenowe, przykręcane błotniki i klatka metalowa na karoserii. Wszystko to wskazuje na terenowy charakter pojazdu.

Z przodu znalazła się pozioma listwa LED, podświetlany grill i okrągłe światła LED przypominające Rolls-Royce’a. Pod przezroczystą maską umieszczono panele słoneczne, które mogą wydłużyć zasięg tego elektrycznego pojazdu. Z tyłu okrągłe tylne światła zawierają podświetlane logo Maybacha.

Wewnątrz ogólny projekt jest minimalistyczny, ale luksusowy, z motywem kolorystycznym inspirowanym pustynią. Pomimo ogromnych rozmiarów, w środku znalazło się miejsce dla dwóch osób na dwóch futurystycznych siedzeniach, które można złożyć na płasko. Deska rozdzielcza jest wyposażona w centralnie umieszczony cyfrowy zestaw wskaźników i metalowe gałki w stylu retro. Schowki na sprzęt zewnętrzny można znaleźć w różnych miejscach w kabinie, jak na przykład siekiera marki Maybach, która jest zintegrowana z wkładkami drzwi.

Jak łatwo można przypuszczać, Project Maybach nie ma szans na wersję produkcyjną. Można go było oglądać w Miami wczoraj i dziś w Rubell Museum.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.