GDDKiA chwali się - 30 km nowego przebiegu trasy S1. Podpisano umowy

GDDKiA podpisało umowę na realizację drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Bieruń i Oświęcim wraz z obwodnicą Bieruń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Najnowszą umową przez GDDKiA jest ta na budowę drogi ekspresowej pomiędzy węzłami Bieruń-Oświęcim z obwodnicą Bierunia. Jednak to nie jedyna podpisana umowa.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Umowa dotyczy budowy fragmentu drogi ekspresowej S1 o długości ok. 2,9 km, odcinka drogi klasy GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego) o długości ok. 2 km oraz drogi klasy Z (zbiorczej) - pomiędzy węzłem Bieruń a układem ulicznym Bierunia (dojazdu do ul. Jagiełły) o długości ok. 2 km. Zadanie obejmuje także budowę węzła Bieruń oraz pięciu obiektów inżynierskich.

Podpisana jest również umowa na realizację odcinka Oświęcim-Dankowice, który wynosi około 15,2 km. W tym wypadku wykonawca planuje skończyć realizację w III kw. 2023 r.

Natomiast 3 sierpnia podpisano umowę na realizację fragmentu Dankowice-Bielsko-Biała o długości 12 km. Tutaj również planowane jest zakończenie prac za dwa lata, ale dopiero w IV kwartale.

GDDKiA planuje również podpisać umowę na 10 km odcinek Mysłowice-Bieruń. Możliwe, że podpisanie umowy nastąpiłoby na początku przyszłego roku.

Jak widać, trasa S1 jest na dobrej drodze aby zaczęło się coś na niej dziać. Teraz należy trzymać kciuki, aby nie było opóźnień.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.