Będzie łatwiej. Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego oddana dla kierowców

Kierowcy mogą już jeździć pierwszą jezdnią obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego znajdującej się w ciągu trasy S17.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wczoraj GDDKiA uruchomiło lewą nitkę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Dzięki temu, podróżujący mogą przejechać odcinkiem około 9,6 km w obydwu kierunkach po jednym pasie ruchu.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Obwodnica usytuowana jest po wschodniej stronie miejscowości. Oddana nitka przejmie głównie ruch tranzytowy i lokalny. Według przeprowadzonych badań, przez Tomaszów Lubelski przejeżdża średnio 18 tys. pojazdów w przeciągu doby. Zatem oddany odcinek powinien znacząco ułatwić życie mieszkańcom.

Ze względu na dalsze budowy drugiej linii trasy, na oddanym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 70 km/h. Natomiast na odcinku kilkuset metrów, w rejonie Kolonii Łaszczówka i wiaduktu w ciągu ul. Tomaszowskiej, gdzie jest wyjazd i wjazd na budowę, do 40 km/h.

Zima drogowcom niestraszna. GDDKiA: 200 km nowych dróg do końca rokuZima drogowcom niestraszna. GDDKiA: 200 km nowych dróg do końca roku

Prace związane z rozpoczęciem budowy obwodnicy rozpoczęły się wiosną 2019 r. Natomiast jesienią zeszłego roku podpisano aneks na budowę drugiej nitki tej trasy, dzięki czemu droga ma być oddana w ostatnim kwartale przyszłego roku. Co za tym idzie przyspieszono budowę o trzy lata w stosunku do wcześniej zakładanych planów.

Więcej o: