Przedni napęd czy na wszystkie koła? BMW czy Toyota? [WIDEO]

Czy przednionapędowe BMW jest w stanie dogonić Toyotę z napędem na wszystkie koła? Oni to sprawdzili.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Czy Toyota Yaris GR Sport z napędem na wszystkie koła jest lepsze niż BMW 128ti z napędem na przód? Japoński produkt przecież jest uznany za najlepszego hot-hatcha. Odpowiedź na to pytanie znajduje się na poniższym wideo.

 

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie zdecydował się duet ze strony Cars.co.za, który przeprowadził serię wyścigów typu drag.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Na papierze Toyota ma przewagę nad BMW, ponieważ jej 1,6-litrowy, turbodoładowany trzycylindrowy silnik zapewnia moc 271 KM i moment obrotowy wynoszący 360 Nm. Posiada również napęd na wszystkie koła i sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Dla porównania, BMW 128ti ma moc 264 KM i 400 Nm, ale co najważniejsze, jest sprzedawane wyłącznie z napędem na przednie koła i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

W pierwszym wyścigu kierowca Toyoty zaliczył dobry start i wypracował znaczną przewagę. Jednak im bliżej mety, tym BMW było coraz bliżej. Ostatecznie i tak Toyota przejechała jako pierwsza, ale BMW było tuż za nią.

W drugim wyścigu, Toyota zaliczyła jeszcze lepszy start i BMW nie miało żadnych szans na dogonienie rywala. Jedynie trochę udało się nadrobić w drugiej połowie wyścigu.

Jak zatem widać Toyota Yaris GR Sport pokazała swoją wyższość i że należy jej się tytuł najlepszego hot-hatcha. Przynajmniej w porównaniu do przednionapędowego BMW.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.