Do Czech tylko ze szczepieniem lub testem. Przejazd tylko przez okres 12 h

Czesi zaostrzają warunki wjazdu do ich kraju ze względu na pandemię. Polska znalazła się na liście krajów o wysokim zagrożeniu epidemicznym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze przyzwyczajenia i nawyki związane z podróżowaniem. Czesi od 22 listopada wprowadzili nowe obostrzenia dla podróżujących do ich kraju, a także dla swoich mieszkańców.

Zobacz wideo Bezczelne zachowanie kierowców. Czeska policja pokazała, jak niektórzy ignorują sygnalizację świetlną

W Czechach nie będzie można skorzystać z restauracji, hotelu, usług kosmetycznych i fryzjerskich, a także udziału w imprezach masowych jeśli nie ma się zaświadczenia o przyjęciu szczepienia. Tego typu aktywności dostępne będą również dla osób, które w przeciągu 180 dni przechorowały koronawirusa. Dla osób, które nie mogą przyjąć szczepionki obowiązuje przedłożenie zaświadczenia z testu PCR.

Osoby podróżujące do Czech zobowiązane są również do wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Dla tych, którzy jedynie podróżują tranzytem będą mogli przebywać na terytorium naszych południowych sąsiadów przez okres 12 h. Nie będą musieli również przedstawiać zaświadczenia z testu.

MechanikOpłata covidowa w warsztacie. Mechanikami zainteresowały się odpowiednie służby

Zwolnieni z testów są również pracownicy, uczniowie i studenci transgraniczni, dzieci do 12. roku życia, pracownicy transportu międzynarodowego, zawodowi artyści i sportowcy.

Czechy to już kolejny kraj, który zdecydował się na zaostrzenie przepisów dotyczących korzystania z usług na terenie ich państwa. Osoby bez szczepień i bez testu, które konkretnie jadą do Czech w praktyce nie będą mogli z niczego tam skorzystać, ani teoretycznie wjechać.

Więcej o: