Tesla ma problem i zaprasza właścicieli aut na naprawę. Chodzi o poduszki powietrzne

Nawet kilka tysięcy samochodów objąć może najnowsza akcja serwisowa Tesli. Amerykański producent elektrycznych samochodów wykrył problem z poduszkami powietrznymi w części aut. Przez błąd mogą nie zadziałać w razie wypadku.
Zobacz wideo Duże firmy inwestują w górnictwo. Bez metali ziem rzadkich ich biznesy nie mogłyby istnieć

Poduszki powietrzne to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa w dzisiejszych autach, dlatego kluczowe jest, aby działały w pełni poprawnie. Jak donoszą amerykańskie media, jeden z dostawców Tesli w Meksyku wykrył problem z ich działaniem podczas ostatnich testów bezpieczeństwa.

Poduszki w teslach do wymiany. Problem dotyka prawie 8 tys. aut

Testy wykazały istnienie wady fabrycznej w budowie osłon poduszek, która prowadzi do rozerwania się poduszki podczas wystrzału. W efekcie do niektórych egzemplarzy trafiły wadliwe poduszki kierowcy, które nie spełniają swojej funkcji i mogą być zagrożeniem dla właścicieli aut.

Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdaniem Tesli problem dotyczy niewielkiej liczby, bo ok. 7600 egzemplarzy Modeli X i S. Firma podała, że przyczyną problemu jest wprowadzenie nowej metody produkcji u wspomnianego dostawcy komponentów z Meksyku. Wadliwy element mogą zawierać egzemplarze Modelu X wyprodukowane między 3 a 23 września br. oraz Modelu S z datą produkcji między 21 czerwca a 29 września br.

Tesla zorganizowała już akcję serwisową, w ramach której wymienione zostaną wadliwe poduszki powietrzne na sprawne. Oczywiście całkowicie za darmo. Na ten moment nie zanotowano żadnego incydentu związanego z nieprawidłowym otwarciem się poduszki powietrznej w modelach tesli zawierających wadę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA