Warszawski odcinek S8 już uzbrojony w OPP, a w całej Polsce montowane są specjalne lampy

Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku trasy S8 mierzy prędkość w czterech miejscach. Jednocześnie w całej Polsce odbywa się montaż specjalnych lamp, zwiększających dokładność całego systemu OPP.

Na początku listopada zakończył się montaż i uruchomienie systemów pomiaru średniej prędkości na 4 odcinkach drogi S8 w Warszawie. 2 kontrolują ruch w stronę Poznania, a 2 w kierunku Białegostoku – po jednym po każdej stronie Wisły. Odcinek wschodni ma długość 4,04 km w obu kierunkach, a zachodni 3,08 km w kierunku do Wisły i 2,95 km w kierunku od Wisły. Mowa o tych czterech miejscach:

  • od węzła Mory do węzła Bemowo,
  • od węzła Bemowo do węzła Mory,
  • od węzła Łabiszyńska do węzła Marki,
  • od węzła Marki do węzła Łabiszyńska.

Więcej informacji ważnych dla kierowców znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Interaktywny test elektrycznego Volkswagena ID.3

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 w Warszawie to nie wszystko

Od października trwa planowana na 12 tygodni modernizacja 24 urządzeń OPP zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Zostaną one wyposażone w lampy doświetlające, dzięki czemu pomiary będą dokładniejsze i łatwiejsze do wykonania nawet w trudnych warunkach pogodowych. Łącznie zostanie zamontowanych 100 lamp wspierających rejestratory typu UnicamVELOCITY3, które zamontowano na polskich drogach w latach 2014-2015.

Uruchomione właśnie w Warszawie systemy OPP, składające się z kamer ANPR, umożliwiają identyfikacją parametrów pojazdu i kierowcy w każdych warunkach pogodowych. Także w nocy. Z kolei lampy montowane przez nas na starszych urządzeniach pozwolą im osiągnąć ten sam poziom skuteczności, co nowoczesne systemy. Jakość zdjęć nie będzie już zależna od ilości światła słonecznego i identyfikacja kierowcy będzie łatwiejsza

- mówi Waldemar Matukiewicz, Wiceprezes Zarządu Sprint S.A.

Poddawane modernizacji urządzenia zlokalizowane są w całej Polsce: 5 w województwie mazowieckim, 4 w śląskim, 3 w województwie łódzkim, po 2 w lubelskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim oraz po 1 w województwach małopolskim, lubuskim, podlaskim, opolskim i świętokrzyskim.

Więcej o: