Wiózł gruz ciężarówką, ale trochę przesadził. O jakieś 13 ton

Inspekcja Transportu Drogowego z Bydgoszczy skontrolowała ciężarówkę, która już na pierwszy rzut oka wydawała się mocno przeciążona. Inspektorzy nie pomylili się, przewoźnik załadował o 13 ton towaru za dużo.
Zobacz wideo Jak cenimy swoje bezpieczeństwo? Raport Moto Journey 2021

Inspekcja Transportu Drogowego co jakiś czas informuje o kolejnych kierowca lub firmach przewozowych, którzy poruszają po polskich drogach znacznie przeładowanymi lub niesprawnymi pojazdami, czasem nawet bez ważnego badania okresowego.

Przesadził z ładunkiem. I to o aż 13 ton

Tym razem inspektorzy ITD z Bydgoszczy kontrolujący prawidłowość uiszczania opłaty drogowej zauważyli w Nowym Ciechocinku podejrzany pojazd. To ciężarówka przewożąca niezabezpieczony towar, która już na pierwszy rzut oka wydała się przeciążona. Zresztą łatwo zauważyć to nawet na zdjęciu pojazdu udostępnionym przez GITD w sieci.

Inspektorzy zatrzymali kierowcę i postanowili skontrolować stan ciężarówki w punkcie ważenia pojazdów we Włocławku. Wynik badania okazał się zaskakujący. Pojazd przewoził aż o 13 ton ładunku za dużo. Ciężarówka o dopuszczalnej masie całkowitej 34 tony ważyła aż 47,1 tony. Tym samym nacisk na dwie tylne pojedyncze osie napędowe był zdecydowanie zbyt duży. Wynosił 15,55 oraz 15,40 tony zamiast dopuszczalnych 11,5 tony.

Więcej motoryzacyjnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Inspektorzy ukarali już kierowcę pojazdu mandatem karnym, ale znacznie bardziej dotkliwe konsekwencje czekają teraz przedsiębiorcę, do którego należy ciężarówka. Wszczęto wobec niego postępowania administracyjne, w wyniku których będzie musiał zapłacić nawet 15 tys. zł kary.

Więcej o: