Ford inwestuje w Michigan. F-150 Lightning zjeżdża z linii produkcyjnej

Pierwsze egzemplarze przedprodukcyjne modelu F-150 Lightning zjeżdżają z linii produkcyjnej. Z tej okazji firma chce zainwestować.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Pierwsze przedprodukcyjne sztuki elektrycznego modelu F-150 Lightning zjeżdżają z linii produkcyjnej w Centrum Pojazdów Elektrycznych Ford Rouge. Zarazem Ford zapowiada inwestycje oraz stworzenie nowych miejsc pracy.

Zobacz wideo Prezentacja ID.5

Ford zapowiedział dofinansowanie swoich zakładów o 250 mln dolarów i stworzenie dodatkowych 450 miejsc pracy w Centrum Pojazdów Elektrycznych, Centrum Elektrycznych Układów Napędowych Van Dyke i Fabryce Komponentów Rawsonville. To nie pierwsza inwestycja firmy w swoje zakłady w Michigan. Od 2016 roku przeznaczono 7,7 mld dolarów na przekształcenia i rozbudowę Centrum Pojazdów Elektrycznych oraz utrzymano 7000 miejsc pracy.

Po roku od ostatniego zainwestowania w zakłady, teraz zjeżdżają pierwsze egzemplarze przedprodukcyjne F-150 Lightning, które trafią do testów w terenie. Auto ma kosztować 40.000 dolarów i ma mieć docelowy zasięg szacowany przez EPA na 300 mil. Do tej pory Ford przyjął ponad 150.000 rezerwacji na ten model. F-150 Lightning ma być dostępny dla klientów od wiosny przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.