Budowa tunelu TD2.1 na S1 znowu ruszy. Kolejny kamień milowy

Po przestoju w maju w drążeniu tunelu w kierunku Zwardonia ponownie ruszą prace. Wykonawca opracował nowy plan.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W maju tego roku drążenie tunelu TD2.1 na S1 w kierunku Zwardonia zostało wstrzymane ze względu na pojawienie się zwału skał stropowych na czele wykopu. Z tego powodu wykonawca musiał przygotować nowy plan działania, który przedłożył przed Urząd Górniczy w Krakowie.

Zobacz wideo Przejazd nowym tunelem pod Ursynowem. GDDKiA opublikowała film

4 listopada Dyrektor wspomnianego Urzędu zatwierdził plany przygotowane przez firmę zajmująca się drążeniem tunelu i już w przyszłym tygodniu prace powinny ruszyć pełną parą.  Prace rozpoczną się od wzmocnienia górotworu przez wykonanie iniekcji cementowej oraz parasola ochronnego wykonanego z 44 rur o przekroju 114 mm i grubości 10 mm, oraz długości 15 m.

Warto wspomnieć, że na pozostałych tunelach prace idą zgodnie z planem. Jednak największy postęp prac na odcinku Przybędza-Milówka widać na pracach mostowych.

Kładzenie asfaltuKlamka zapadła. W Polsce będzie powstawać więcej dróg z domieszką destruktu

Wstrzymanie robót będzie miało wpływ na termin ukończenia prac w tunelu TD2. Wykonawca w najbliższym czasie przedłoży aktualizację programu (harmonogramu) robót, z którego będzie wynikał termin ukończenia robót na całym kontrakcie. 

Więcej o: