Policja wysłała drona nad remontowany most. 44 mandaty za przejazd na czerwonym

Policja użyła swojego drona do obserwacji mostu we wsi Rogalinek obok Poznania. Droga jest obecnie w remoncie i obowiązuje na niej sygnalizacja świetlna. W kilka godzin wystawiono aż 44 mandaty za przejazd na czerwonym świetle.
Zobacz wideo Tylko 8 sekund. Tyle potrafi trwać zielone światło dla pieszych w Warszawie. "Biegnę, aż wpadnę pod koła"

Poznańska policja opublikowała na Facebooku wideo pokazujące zachowanie kierowców na moście w Rogalinku - wsi położonej niedaleko Poznania. Jak tłumaczą mundurowi, drogówka musiała przyjrzeć się temu fragmentowi drogi po wielu skargach, które napłynęły do niej od mieszkańców.

44 mandaty za przejazd na czerwonym świetle

W akcji wykorzystano policyjnego drona, który zawisł nad mostem w Rogalinku. Nawierzchnia w tym miejscu jest obecnie remontowana i obowiązuje na niej tymczasowa sygnalizacja świetlna, bo ruch odbywa się wahadłowo. Mundurowi chcieli sprawdzić, czy kierowcy faktycznie nie chcą stosować się do przepisów.

Jak się okazało, skargi od mieszkańców nie były bezpodstawne. Na krótki, bo zaledwie 50-sekundowym wideo nagranym z drona, zobaczyć możemy kilkunastu kierowców, którzy wjeżdżali na remontowany odcinek na czerwonym świetle. Po zmianie światła z zielonego na czerwony ruch nie ustawał, a przed sygnalizatorem zatrzymywali się jedynie nieliczni.

Przedszkolaki wiedzą, że zielone światło oznacza "idź/jedź", a czerwone "stój". Niestety, tą elementarną wiedzę musimy przypominać dorosłym podczas bezpośredniego spotkania. Tak, jak w tym przypadku...

- napisała poznańska policja na Facebooku.

Policja podsumowała, że podczas zaledwie kilku godzin patrolowania mostu zatrzymano aż 44 kierowców, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Każdy otrzymał mandat karny. Mundurowi deklarują, że teraz będą częściej przyglądać się temu, jak wygląda przestrzeganie przepisów w tym rejonie.

Internauci w komentarzach zauważają jednak, że akcja policji niewiele zmieniła, bo spora część kierowców wciąż ignoruje sygnalizację świetlną. Inni narzekają na źle skalibrowane sygnalizatory, które zmieniają kierunek ruchu co kilka minut, nawet gdy liczba samochodów oczekujących na przejazd przez most jest niewielka.

Więcej o: