Podwójne 5 gwiazdek dla Mustanga Mach-E. Doceniony przez Euro NCAP i Green NCAP

Ford ma kolejny powód do zadowolenia z powodu Mustanga Mach-E. Pojazd otrzymał najwyższa notę w testach NCAP.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ford Mustang Mach-E otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w klasyfikacji zarówno niezależnego instytutu badającego bezpieczeństwo pojazdów, jak i niezależnej inicjatywy, promującej rozwój ekologicznych, energooszczędnych samochodów.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

W testach zderzeniowych pojazd uzyskał 92 proc. w ochronie dorosłych i 86 proc. w ochronie dzieci. Również dzięki systemom znajdującym się na pokładzie Mustanga było możliwe uzyskanie wysokiej noty. SUV otrzymał komplet punktów za systemy asystujące w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu.

Mach-E dzięki elektrycznemu napędowi z zasięgiem 610 km otrzymał również pełne noty w testach Green NCAP. Uzyskany wynik 94 proc. za oszczędne gospodarowanie energią obejmuje pełne oceny testów laboratoryjnych przeprowadzanych w zimnych i ciepłych warunkach.

Mustang Mach-E nie jest jedynym modelem Forda, który oferuje zelektryfikowane układy napędowe, które uzyskały maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek. Kolejnymi są: Ford Puma, Kuga (w tym Kuga Plug-In Hybrid i Kuga Hybrid), Explorer Plug-In Hybrid, Focus i Fiesta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.