Pierwsi klienci otrzymali swoje Lucidy. Podano również pojemność baterii

Lucid dostarczył pierwsze 20 pojazdów do swoich klientów. Firma podała również pojemności baterii Lucida Air w wersjach Dream Edition oraz Grand Touring.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Lucid Air to pojazd elektryczny i jeden z konkurentów Tesli. Długo trzeba było czekać na jego dostawy, ale 20 pierwszych sztuk trafiło właśnie do klientów. Z tej okazji Lucid podał również pojemność ich baterii wykorzystywanych w wersjach Dream Edition oraz Grand Touring.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Lucid Air w wersji Dream Edition posiada 108-110 kWh netto pojemności użytecznej baterii (oficjalnie 118 kWh) i składa się z 6600 ogniw cylindrycznych w formacie 2170, czyli dokładnie tak jak to robi Tesla w Modelu 3 i Y. Auto jest w stanie przejechać 837 km EPA na jednym ładowaniu i posiada około 946 KM mocy. W odmianie Grand Touring zastosowano baterię o pojemności 102-105 kWh (112 kWh) i nie jest gorzej. Pojazd przejedzie 830 km EPA.

Lucid AirPierwsza jazda Lucidem Air. "To absolutny majstersztyk! Wreszcie ktoś zrobił auto lepsze od Tesli"

Lucid Air Dream Edition rozpędza się do 100 km/h w około 2,7-3 s.

Lucid Air bezpośrednio konkuruje z Teslą Model S, Mercedesem EQE czy Audi A6 e-tron. Jednak producent zapewnia, że we wnętrzu jest o wiele więcej miejsca niż definiuje to segment.

Więcej o: