Zapowiada się intensywna końcówka roku dla drogowców. Wszystko dzięki jesieni

GDDKiA zapowiada, że do końca roku odda sporo nowych odcinków dróg. Wszystko dzięki dosyć ciepłej jesieni, która jest pomocna dla drogowców.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W tym roku przekazano kierowcom 13 nowych tras, o łącznej długości 146 km. Jednak według GDDKiA to nie jest ich ostatnie słowo.

Zobacz wideo Przejazd nowym tunelem pod Ursynowem. GDDKiA opublikowała film

W planach jest przekazanie jeszcze 240 km dróg na 20 odcinkach. W sumie w tym roku oddanych ma być 386 km dróg, a ponoć to nie jest ostatnie słowo. Dzięki dosyć ciepłej jesieni możliwe jest oddanie dodatkowych kilometrów. Kierowcy się cieszą, a drogowcy muszą się uwijać, bo zostało jedynie 2 miesiące do końca roku.

Największą niewiadomą jest oddanie do użytku południowej obwodnicy Warszawy. Głównie jest to spowodowane w dalszym ciągu brakiem odbiorów tunelu pod Ursynowem. Jednak drogowcy nadal wierzą, że uda im się udostępnić tę trasę do końca roku. Trzeba pamiętać, że terminy przekazania tunelu do użytku, a tym samym całej południowej części obwodnicy przesuwano już kilkukrotnie.

S7 tunel pod ZakopiankąNajdłuższe tunele w Polsce. Niedługo otwarte będą trzy, które wywrócą tę listę

Jeśli pogoda diametralnie się nie pogorszy, to do końca roku powinniśmy przejechać następującymi odcinkami:

  • Autostrada A1 – Tuszyn-Piotrków Trybunalski, Radomsko-granica województw łódzkiego i śląskiego, Kamieńsk-Radomsko oraz granica województwa łódzkiego-obwodnica Częstochowy
  • Trasa S7 – Tarczyn Północ-obwodnica Grójca, Mława-Strzegowo, Strzegowo-Pieńki oraz Pieńki-Płońsk
  • Trasa S19 – Lublin-Niedrzwica Duża, obwodnica Kraśnika, Kraśnik-Janów Lubelski, obwodnica Janowa oraz Rudnik nad Sanem-Nisko Południe
  • Trasa S17 – jedna jezdnia obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
  • Trasa S5 – odcinek Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ
  • Trasa S61 – Wysokie-Raczki
  • Obwodnica Niemodlina
  • Obwodnica Łańcuta

Jak widać sporo pracy jeszcze przed drogowcami. Na koniec roku okaże się czy obietnice GDDKiA okażą się spełnione czy też nie. Oby jednak się udało i żeby pogoda nie pokrzyżowała planów.

Więcej o: