Zachowaj odstęp. Bo może się skończyć jak na tym nagraniu [WIDEO]

Zachowanie odstępu jest często kluczowym być albo nie być dla życia. Nie bez przyczyny informacja o tum zawarta jest w przepisach. Nie wszyscy się jednak do tego stosują.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Złe warunki na drodze i brak odstępu często kończą się tragicznie. Kierowca, który nagrywał poniższe zdarzenie jest tutaj osobą poszkodowaną, która tak naprawdę nie zawiniła. Jednak daje do myślenia.

 

Na nagraniu widać, jak na śliskiej nawierzchni, na trójpasowej drodze dochodzi do kolizji TIR-a z samochodem osobowym. Sytuacja została zarejestrowana przez drugiego kierowcę TIR-a, który podróżował środkowym pasem.

Zobacz wideo Test Forda Mustanga Mach-E

Na jego nieszczęście wspomniana kolizja przeniosła się z prawego pasa, na środkowy, na którym znajdował się nagrywający. Kierowca nie był w stanie wyhamować i wjechał w naczepę ciężarówki, która brała udział w wypadku.

Nagranie to idealnie pokazuje jak ważne jest zachowanie odstępu, jak trudno ciężarówce wyhamować, jak należy się pilnować podczas gorszych warunków jazdy i jak należy obserwować otoczenie podczas jazdy.

Pamiętajmy, że od 1 czerwca obowiązują też nowe przepisy, które definiują jaka powinna być odległość pomiędzy pojazdami na trasie. Jest to: połowa prędkości maksymalnej liczona w metrach.

Kierowca został zaskoczony, bo i takie sytuacje się zdarzają, ale należy przewidywać co się może wydarzyć i mieć ograniczone zaufanie do innych kierowców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.