Ciężarówka i pociąg na torach, a na naczepie auta. To było jak wybuch bomby [WIDEO]

Naczepa załadowana samochodami i pociąg z każdą sekundą zbliżający się do przejazdu. Z takiego połączenia nie mogło wyjść nic dobrego. Siła uderzenia była tak duża, że jedno z aut wystrzeliło w powietrze jak piłka i spadło na jezdnię.
Zobacz wideo Wielkopolska - kierowca ciężarówki staranował rogatki i wjechał pod nadjeżdżający pociąg

O tym, jak groźne są zderzenia pociągów z samochodami czy ciężarówkami mogliśmy przekonać się już wielokrotnie. W sieci nie brakuje przykładów filmów prezentujących, co dzieje się z pojazdami pozostawionymi na torach. Zazwyczaj lokomotywa przebija się przez nie jak przez stos pustych kartonów. 

Ciężarówka wyładowana samochodami utknęła na torach

Do zdarzenia doszło gdzieś w Oklahomie (południowa część USA) niedaleko granicy z Teksasem. Jak donoszą anglojęzyczne media, ciężarówka z naczepą wyładowaną autami pechowo utknęła przejeździe kolejowym. Na filmiku, który trafił do sieci widać, że pojazd był już na środku przejazdu podczas, gdy rogatki kolejowe zaczęły się opuszczać.

Chwilę później na torach pojawił się pociąg Amtrak relacji Fort Worth (Teksas) - Oklahoma City. Lokomotywa z impetem uderzyła z pojazd, który momentalnie został zepchnięty z torów, a jedno z aut z zadziwiającą łatwością wystrzeliło w powietrze i spadło na asfalt kilka metrów od przejazdu.

 

W powietrze wzbiło się także mnóstwo brudu, kurzu i części lawety i przewożonych samochodów. Każdy z pojazdów (a w szczególności transportowane samochody) został w zdarzeniu mocno zdewastowany. Uszkodzony został również pociąg i część torów. 

Nie wiadomo, jak doszło do utknięcia ciężarówki na środku przejazdu kolejowego. Lokalne władze sprawę dopiero wyjaśniają. W wyniku wypadku nikt na szczęście nie zginął, choć czterech pasażerów pociągu odniosło niewielkie obrażenia. Sam kierowca ciężarówki przewożącej auta jest "wstrząśnięty", jednak nie odniósł żadnych obrażeń.

Więcej o: