Ford Polska po raz kolejny uczy młodych kierowców bezpieczeństwa

Ford uczy młodych kierowców bezpieczeństwa. Wszystko w ramach Ford Driving Skills for Life.

Spodobał się Tobie ten temat? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

W miniony weekend Ford Polska przeszkolił niemal 200 młodych kierowców w wieku 18-24 lata pod kątem bezpieczeństwa na drodze. Odbyło się to na warszawskim Bemowie w ramach Ford Driving Skills for Life.

Zobacz wideo Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie? Rozmowa z ekspertem Tomaszem Świergolikiem

Ford Polska po raz kolejny (już ósmy raz) zorganizował program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. W ramach tej akcji mniej doświadczeni kierowcy zdobywali wiedzę w zakresie rozpoznawaniu zagrożeń na drodze, panowaniu nad pojazdem, kontrolowaniu prędkości jazdy i kontrolowaniu odległości podczas jazdy. Podczas kursu uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywają cenną wiedzę.

W ramach Ford Driving Skills for Life prowadzone były również warsztaty związane z międzynarodową kampanią społeczną Forda "Podziel się drogą". Akcja ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów i kierowców, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i rowerzystami. Dodatkowo uczestnicy szkolenia mieli okazję zasiąść za kierownicą ciężarówki i doświadczyć tego co widzi i czego nie jest w stanie zobaczyć kierowca tak dużego pojazdu.

W tym roku program objął również zagadnienia związane z elektromobilnością. Instruktorzy prowadzili warsztaty związane z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu ulicznym elektryczną hulajnogą, a na sekcji technicznej młodzi kierowcy mogli zapoznać się z pojazdami elektrycznymi.

U nas w kraju Ford Driving Skills for Life funkcjonuje od 2016 roku. Podczas ośmiu spotkań przeszkolonych zostało już ponad 3000 kierowców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.