Co ma wspólnego Stellantis i LG? Wspólnie będą robić akumulatory do samochodów elektrycznych

Stellantis zapowiedziało wiele nowych pojazdów elektrycznych, które mają wejść na rynek w przeciągu najbliższych lat. Jednak potrzebne są do nich akumulatory i tutaj na scenę wchodzi LG.

Podoba się Tobie ten temat? Więcej informacji ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Stellantis i LG wybudują fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Zostanie ona stworzona w Ameryce Północnej. Nic dziwnego biorąc pod uwagę, ile zapowiedział producent motoryzacyjny nowych samochodów wykorzystujących akurat tę część.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Stellantis zapowiedział elektrycznego muscle cara od Dodge’a i elektrycznego RAM-a. Firma przewiduje, że do 2030 r. 40 proc. sprzedawanych ich pojazdów w USA będzie zasilana na prąd. Aby sprostać tym prognozom, firma współpracuje z LG Energy Solution w celu utworzenia nowego zakładu produkcji akumulatorów w Ameryce Północnej. W ramach nowego joint venture firmy będą produkować ogniwa i moduły baterii począwszy od pierwszego kwartału 2024 roku.

Akumulatory będą dostarczane do zakładów Stellantis w Ameryce Północnej do instalacji w hybrydach typu plug-in, a także w pojazdach elektrycznych. Firmy badają obecnie, gdzie zbudować fabrykę, ale decyzja prawdopodobnie zapadnie wkrótce, ponieważ przełom ma nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.

Stellantis nie zdradził więcej szczegółów. Co się tyczy wcześniej wspomnianego Dodge’a i RAM-a, to prawdopodobnie wejdą w tym samym czasie w 2024 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.