Właśnie ruszyły kontrole na A2 i A4. Skarbówka sprawdza opłaty i wystawia mandaty

System e-TOLL działa już pełną parą. Z tej okazji na autostradach A2 i A4 odbywają się kontrole skarbówki i ITD pojazdów powyżej 3,5 t. w celu sprawdzenia czy kierowcy uiścili opłaty.

Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź również inne wiadomości na Gazeta.pl

Od 15 października Funkcjonariusze skarbówki oraz ITD przeprowadzają kontrole pojazdów powyżej 3,5 t. oraz autobusów. Ich celem jest sprawdzenie czy kierowcy dokonali płatności w systemie e-TOLL za przejazd po płatnych odcinkach autostrady A2 i A4.

Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Pod lupę wzięto również pojazdy lekkie. Kierowcy tych aut, również są sprawdzani czy nie ominęli bramek na punktach poboru opłat. Osoby kierujące samochody poniżej 3,5 t. powinni zapłacić za przejazd w punktach poboru opłat za pomocą gotówki lub karty, mają też możliwość zarejestrowania się w systemie e-TOLL. System ten działa dla aut osobowych na odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica.

E-TOLL jest obowiązkowy dla autobusów i pojazdów ciężarowych.

Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy wnieśli opłatę za pomocą systemu lub manualnie. Jeśli ktoś tego nie zrobi, wtedy kontrolujący mają możliwość nałożenia kary za pomocą mandatu karnego. Każde tego typu zatrzymanie jest rozpatrywane indywidualnie i sprawdzane są okoliczności naruszenia przepisów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.