Ford ujawnia kolejne informacje o nowym Rangerze. Jest też nagranie [WIDEO]

Ford podgrzewa emocje co do nowej generacji Rangera. Opublikował kolejne wideo, oczywiście nadal w kamuflażu.

Obecna generacja Forda Rangera powoli odchodzi do historii, ale jeszcze trochę z nami pobędzie. Nie przeszkadza to jednak producentowi co jakiś czas podrzucać nowe materiały promocyjne z kolejną odsłoną tego pickupa.

 

Jak widać w najnowszym zwiastunie nowy Ranger posiada kamuflaż, który łączy niebieskie, czarne i białe bloki w pikselowy wzór, inspirowany pasmami górskimi. Niektóre klocki są odblaskowe, co utrudnia dostrzeżenie elementów zewnętrznych w świetle słonecznym. Opracowanie grafiki zajęło dwa miesiące i zawiera hashtag #NextGenRanger oraz kod QR dla każdego, kto dostrzeże prototypy na wolności.

Zobacz wideo Test opon na torze. Czy opona ma znaczenie w sportowym samochodzie?

Ford nadal utrzymuje, że kamuflaż ma utrudnić identyfikację elementów nadwozia, jednak pokazuje znacznie więcej niż dotychczas. Wyraźnie widać reflektory LED inspirowane modelem F-150, podwójną kabinę ze znajomą linią okien, szerokie błotniki, boczne stopnie, zintegrowany tylny zderzak oraz pałąk na pace.

Ford opisał nowego Rangera jako „najwytrzymalszego, najwydajniejszego, najbardziej skomunikowanego i najbardziej wszechstronnego Rangera w historii". Pickup podzieli się również ramą z następną generacją Volkswagena Amaroka. Nowy Ranger został zaprojektowany w Australii i podobno będzie oferowany z cztero- i sześciocylindrowymi silnikami EcoBoost, a na niektórych rynkach również z silnikiem wysokoprężnym EcoBlue, a także jako hybryda plug-in.

Ford potwierdził, że model zadebiutuje jeszcze w tym roku, a wprowadzenie na rynek nastąpi w 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.