Skoda Octavia iV rusza na patrol. Polska policja przesiada się do hybryd

Polska policja idzie z duchem czasu. Hybrydowa Skoda Octavia iV plug-in będzie służyć w stołecznej policji.

Pod koniec września warszawska policja odebrała 32 sztuki Skody Octavii Combi iV. Hybryda pomoże policjantom w ich codziennej pracy.

Zobacz wideo Test opon na torze. Czy opona ma znaczenie w sportowym samochodzie?

Skoda Octavia iV w wersji Combi do zaoferowania ma 204 KM mocy i 350 Nm momentu obrotowego. Wyposażona jest też w skrzynię DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. Do tego pojazd może przejechać wyłącznie na energii elektrycznej około 65 km.

Policyjna wersja tego modelu została dodatkowo doposażona w elementy związane z charakterystyką pracy auta. Wśród nich jest specjalne oświetlenie LED znajdujące się na dachu pojazdu, za przednią szybą oraz w zderzaku przednim i wewnętrznej klapy bagażnika. Oczywiście nie mogło również zabraknąć głośnika do syreny, który umieszczony jest w przednim zderzaku i który jest w stanie emitować dźwięk o głośności 118 dB. Do tego pojazd wyposażono w przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika oraz kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy. Jest również oznaczony.

Około setka funkcjonariuszy została przeszkolona jak korzystać z Octavii i jak wykorzystać potencjał hybrydy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.