To Porsche już przebiło trzy miliony zł. Kolekcjonerzy szaleją, to auto Escobara

Pamiątki po znanych osobistościach są często drogocenne. Co jednak powiedzieć o Porsche, które należało do samego Pablo Escobara?

Jak się okazuje Pablo Escobar nie tylko zapisał się na kartach historii Kolumbii z powodów nagannych, ale był też entuzjastą wyścigów samochodowych. Z tego powodu zakupił Porsche 911 RSR 3.0.

Zobacz wideo Ekspert tłumaczy nam, dlaczego opony są tak ważne w samochodach sportowych i nie tylko

Escobar zakupił Porsche od kierowcy wyścigowego Johna Tunstalla, ale pierwotnie należało do Rogera Penske. Ten konkretny egzemplarz został zbudowany w 1974 r. i było przeznaczone do serii wyścigowej IROC i z biegiem lat zmieniało właścicieli. Po zakupie przez Escobara ten przerobił je do specyfikacji 935 i ścigał się nim w Kolumbii.

Jednak w latach 90. Porsche wróciło do USA, gdzie przywrócono mu oryginalne nadwozie. Auto napędzane jest sześciocylindrowym silnikiem wyścigowym 911/75 o pojemności 3,0 l, który napędza tylne koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Porsche Macan GTSLogo na felgach Porsche to nie tylko logo. Ma inną ważną funkcję, która przyda się... na stacji benzynowej

W 2007 r. auto przeszło kompletną renowację i wtedy przywrócono stan z 1974 r. do specyfikacji IROC. Projekt został ukończony w 2010 r. Porsche obecnie znajduje się na aukcji Collecting Cars i obecnie jego cena pobiła prób 3 mln zł.

Więcej o: