Nowe wyzwanie na TikToku. Zanim ruszysz, sprawdź swoje koła. W USA jest moda na "Lug Nut Challenge"

"Ludzie nie mogą być tak głupi". A jednak. Nie ma dnia, żeby internet nie zaprzeczał temu stwierdzeniu. Najnowszym pomysłem niektórych użytkowników portalu społecznościowego TikTok jest odkręcanie śrub w kołach przypadkowych aut.

W swojej nieskończonej mądrości Stanisław Lem stwierdził kiedyś, że dopóki nie było internetu, nie wiedział, że na świecie jest tylu idiotów. Wybitny pisarz i futurolog niestety miał rację. Nawet jeśli takie osoby stanowią niewielki odsetek ludzkości, w globalnej sieci mają nadreprezentację.

Modny portal TikTok żyje z ludzi publikujących krótkie filmiki. Mają na nich niewiele czasu, żeby zwrócić uwagę widzów. Nowym pomysłem, który niestety zyskuje na popularności w USA, jest luzowane śrub w kołach przypadkowych aut, żeby "zobaczyć co się stanie".

Ofiarą okrutnej i bezmyślnej mody pada coraz więcej kierowców. Dla niektórych tiktokerów nie ma znaczenia, że to śmiertelnie niebezpieczne i nielegalne. Takie działanie można zakwalifikować jako próbę umyślnego zabójstwa.

Pewnemu kierowcy z Massachusetts z tego powodu koło odpadło w czasie jazdy. Podobno szczególnie martwią się amerykańscy nauczyciele, bo TikTok jest szczególnie popularny wśród uczniów, a oni sami — niekoniecznie.

 

Firmy z branży assistance potwierdzają, że "Lug Nut Challenge" nie jest wymyślony

Pracownicy firmy Interstate Towing z Chicopee w tym samym stanie USA opowiedzieli w lokalnych wiadomościach 22News o zdecydowanym skoku wypadków, które zostały spowodowane przez poluzowane lub odłączające się podczas jazdy koła.

Ostrzegają, że takie żarty mogą się skończyć czyimś kalectwem lub śmiercią. Zwłaszcza jeśli kierowcy zdadzą sobie sprawę z problemu przy autostradowej prędkości. Przedstawiciele firmy przyznali też, że coraz częściej są wzywani do wymiany uszkodzonych śrub i felg, w przypadkach kiedy głupi żart nie skończył się kolizją, ani wypadkiem. Uszkodzenia zgłaszają kierowcy, którzy mieli szczęście.

Coraz częściej w amerykańskich mediach kierowcy są ostrzegani, żeby sprawdzali stan śrub mocujących koła w swoich autach. Problem w tym, że jeśli są delikatnie poluzowane, można tego nie zauważyć.

Nic nie wiadomo o tym, żeby niebezpieczna moda dotarła do Europy i Polski, ale radzimy kierowcom, żeby na wszelki zapas od dzisiaj zwracali większą uwagę koła w samochodach oraz podejrzane osoby, które się koło nich kręcą.

Koło odpadające z samochodu (zdjęcie poglądowe)Koło odpadające z samochodu (zdjęcie poglądowe) fot. YouTube/Mark LoriaWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.