Błędy młodości, które mogły zakończyć się tragicznie. Wszystko przez alkohol

Prawie każdy młody człowiek nie może się doczekać dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodu. W wieku 18 lat jest to prawdziwy powiew dorosłości. Są jednak osoby, które czekanie na uprawnienia wspomagają alkoholem.

O tym jak trudno jest czekać na odbiór prawa jazdy i jak łatwo je stracić przekonał się pewien 18-latek z powiatu nowosolskiego. Głupi błąd spowodował, że może zapomnieć o legalnym prowadzeniu auta.

Zobacz wideo Test opon na torze. Czy opona ma znaczenie w sportowym samochodzie?

Sprawa jest bardzo prosta. Młody człowiek zdał wreszcie egzamin na prawo jazdy. Zanim jednak otrzymał uprawniony dokument, to zdecydował się umilić sobie czekanie alkoholem. Gorąca, młoda krew zabuzowała i jak postanowił tak zrobił.

Na jego nieszczęście, ale może szczęście innych uczestników ruchu, policjanci z drogówki zauważyli Volkswagena, który jechał zygzakiem. Z tego powodu zatrzymali go do kontroli. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego razem z nierozsądnym „kierowcą" podróżowały 4 inne osoby.

Chłopak zamiast dostania prawa jazdy, dostał zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie również za jazdę bez uprawnień. Za popełnione czyny grozi również grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.

Policja w kabinie ciężarówki znalazła butelki z alkoholemCzy można pić alkohol w samochodzie? Kluczowy jest fotel i silnik

A w jakich sytuacjach można jeszcze stracić prawo jazdy poza oczywistym prowadzeniem na „podwójnym gazie"? Oto kilka powodów, z powodu których można stracić dokument:

  • Nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym, dokładniej rzecz ujmując, gdy kierowca przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość nadaną na danym obszarze.
  • Nadprogramowa ilość osób przewożonych w aucie. Można stracić prawo jazdy na 3 miesiące, jeśli ilość dozwolonych osób przekroczy 3.
  • Ucieczka z miejsca wypadku.
  • Gdy zbierzemy wystarczająca liczbę punktów karnych za przewinienia na drodze. Gdy osoba ma prawdo jazdy mniej niż rok wtedy limit punktów wynosi 20, w przypadku dłuższego stażu – 24.
Więcej o: