Zgorzelec. Kradzione części w aucie, metamfetamina we krwi, rozebrane BMW M5 na posesji

Tak można podsumować efekt zatrzymania przez policję 37-latka podróżującego samochodem dostawczym. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami i "zapomniał" odbyć karę więzienia.

Zgorzelecka policja poinformowała 4 października 2021 r. o zatrzymaniu kierowcy użytkowego Renault Mastera na terenie gminy Zgorzelec do kontroli drogowej. Raczej nie było przypadkowe, bo policjantom z drogówki towarzyszyli kryminalni z Mazowsza.

W środku samochodu policjanci znaleźli elementy wartego 700 tys. sportowego samochodu, BMW M5 z 2021 r., które zaginęło jakiś czas temu w woj. mazowieckim. Kontrola drogowa ujawniła, że 37-letni kierowca jest poszukiwany przez policję, ale nie z tego powodu, tylko w związku z uchylaniem się od odbycia zaległej kary więzienia.

To dopiero początek kłopotów mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Nie powinien w ogóle prowadzić samochodu, bo miał zasądzony zakaz oraz cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz wideo Skradzione BMW M5 odnalezione w woj. lubuskim

Oprócz tego, że w jego samochodzie policjanci znaleźli części pochodzące ze skradzionego BMW M5, badanie narkotestem wykazało obecność metamfetaminy we krwi. Kierowca został zatrzymany przez policję.

Sportowy sedan marki BMW został niedawno wypożyczony z pewnej firmy zajmującej się wynajmem takich aut, po czym zaginął w okolicach Wołomina. Teraz został odnaleziony na terenie posesji mieszkańca woj. lubuskiego. Sportowy sedan był już częściowo zdekompletowany. To właśnie z niego pochodziły części znalezione w dostawczym Renault.

Policja zabezpieczyła odzyskane mienie do dalszych czynności procesowych, a 37-latek trafił do aresztu. Dalsze postępowanie wyjaśniające okoliczności sprawy będą prowadzić funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Wołominie, gdzie zaginął kosztowny samochód.

Części pochodzące ze skradzionego BMW M5Części pochodzące ze skradzionego BMW M5 fot. KPP w Zgorzelcu