Specjalna Supra od TOM'S. To hołd dla Paula Walkera

TOM'S przygotowało specjalną Toyotę Suprę, która ma być hołdem oddanym dla nieżyjącego Paula Walkera, jednego z największych entuzjastów motoryzacyjnych w Hollywood.

TOM'S to jeden z oficjalnych sklepów tuningowych Toyoty. Mając wsparcie producenta przygotowali trzy specjalne wersje białej A90 Supry GR. Pomagał im przy tym japoński magazyn lifestylowy Safari. Jest to hołd dla nieżyjącego aktora Paula Walkera.

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe? [RECENZJA]

Ale jaki jest związek między białą Suprą a Paulem Walkerem? Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że TOM'S po prostu używa nazwiska zmarłego aktora, aby pokazać, co zrobili z nowoczesną Suprą. Istnieje jednak znacznie głębszy związek.

Biała Supra A80 z filmu Szybcy i Wściekli 7, była własnością zmarłego aktora. Z tego powodu TOM’S wziął na warsztat nową wersję Supry i upodobnił ją do tej, której właścicielem był Walker. Tutaj pojawia się ten związek.

TOM’S nadał Suprze A90 bardziej agresywny wygląd. Na przecie powściągliwa, ale na tyle znalazło się miejsce dla sporego spojlera, który nawiązuje do A80. Prześwit jest nieco niższy w porównaniu ze stanem oryginalnym. Podobnie jak Supra Walkera, hołd od firmy tuningowej ma koła BBS LM. Nie ma zdjęć kabiny, ale Safari twierdzi, że ma pełne skórzane wnętrze wraz z wstawkami z włókna węglowego na desce rozdzielczej i drzwiach.

Jednak wersja TOM’S to nie tylko wygląd. Podbito również moc, która teraz wynosi 425 KM, dzięki TOM'S Power Box.

TOM’S zbuduje tylko trzy Supry GR w hołdzie Paulowi Walkerowi. Każda z nich ma mieć cenę 12,97 miliona jenów, co wynosi około 116.757 dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż standardowa sugerowana cena detaliczna Supry.

Według magazynu, jeśli zgłoszeń będzie dużo, kupujący zostaną wybrani za pośrednictwem systemu loterii. Biorąc pod uwagę wagę wpływu Walkera w kręgach samochodowych, może się to po prostu zdarzyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.