Pierwsze w historii BMW M3 Touring. Na razie w kamuflażu [WIDEO]

BMW za jakiś czas wprowadzi wersję M dla serii 3 Touring. Zauważono jednak ją w pełnym kamuflażu w okolicach toru Nürburgring.

BMW nie ukrywa tego, że opracowuje wersję M dla serii 3 z nadwoziem kombi. Bawarczycy wiedzieli, że nie mieli realnych szans, na ukrycie tego modelu, o czym da się przekonać na poniższym nagraniu.

 

BMW M3 Touring zauważone zostało w okolicach toru Nürburgring i na drogach publicznych. Jak widać prototyp tego modelu praktycznie ma wygląda tak jak powinniśmy spodziewać się po wersji produkcyjnej. Jednak i tak był pokryty kamuflażem.

Zobacz wideo BMW Alpina B3 oficjalnie. Zobacz pierwszy film z 462-konnym sedanem

Niektóre przecieki sugerują, że BMW będzie sprzedawało M3 Touring tylko w wersji Competition. Jeśli tak, to pod maską powinien znaleźć się sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3 litrów. Prawdopodobnie generować on będzie 510 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego. Idąc dalej w przypuszczaniach nie będzie zatem oferowany z napędem na tylne koła i z manualną skrzynią biegów.

M3 Touring ma większość paneli nadwozia współdzielić z wersją sedan, która według niektórych została zepsuta pod względem stylistyki. Jedno jest pewne, to sportowe kombi będzie się wyróżniać na drodze.

BMW nie podało jeszcze, kiedy wprowadzi na rynek M3 Touring, ale spodziewamy się, że trafi on na różne rynki na całym świecie pod koniec 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.