Lublin i Biała Podlaska mają nowe, specjalistyczne radiowozy. Trzy za 1,4 mln zł

Policja w Białej Podlaskiej i w Lublinie kupiła trzy nowe radiowozy. I to nie byle jakie - mowa o pojazdach APRD przystosowanych do zabezpieczania miejsc wypadków. Kosztowały po prawie pół miliona złotych każdy.

Policja w Lublinie i w Białej Podlaskiej kupiła trzy nowe radiowozy. To specjalistyczne pojazdy APRD - Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Są przystosowane do zabezpieczania miejsc wypadków i udzielania pierwszej pomocy. Zakupione radiowozy są wyposażone w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków i kolizji. To między innymi maszt z dodatkowym oświetleniem, znak "UWAGA WYPADEK i agregat prądotwórczy, ale także akcesoria typowo biurowe takie jak biurka, laptop, drukarka czy router Wi-Fi.

Jak wyglądają nowe, specjalistyczne radiowozy, można zobaczyć na poniższym wideo opublikowanym przez policję:

Zobacz wideo Nowe radiowozy APRD - wyposażenie specjalistycznych Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego

Samochód jest również wyposażony w wiodące systemy zapewniające bezpieczeństwo, takie jak ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED oraz zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Nowe radiowozy APRD - Lublin, Biała PodlaskaNowe radiowozy APRD - Lublin, Biała Podlaska Policja

Trzy nowe radiowozy

Trzy specjalistyczne Volkswageny Craftery do obsługi wypadków drogowych trafiły do drogówki na wschodzie kraju. Dwa jeżdżą już po Lublinie, a trzeci trafił do komendy w Białej Podlaskiej. Każdy z pojazdów razem z wyposażeniem kosztował ponad 460 tys. zł.

Zakupione przez Komendę Główną Policji radiowozy APRD były współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Projekt "Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Nowe radiowozy APRD - Lublin, Biała PodlaskaNowe radiowozy APRD - Lublin, Biała Podlaska Policja

Więcej o:
Copyright © Agora SA