Kołbiel przeraża kierowców. Korki ciągnęły się kilometrami, drogowcy biorą się w końcu za obwodnicę

Najwyraźniej już za jakiś czas kierowcy przestaną przeklinać na Kołbiel. GDDKiA wybrało wykonawcę, który zbuduje obwodnicę.

Obwodnica Kołbieli była potrzebna od dawna. Kilometrowe korki skutecznie zniechęcały kierowców do pokonywania trasy Warszawa-Lublin. Teraz jednak ma się to zmienić. GDDKiA znalazło wykonawcę na jej budowę.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Przetarg wygrała firma PUT Intercor, która zbuduje obwodnicę w ciągu DK50. Koszt wybudowania nowej trasy oszacowano na około 342 mln zł. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych decyzji i wykonanie zlecenia.

Planowana obwodnica przebiegać będzie po północnej stronie miejscowości, przez tereny powiatu otwockiego (w gminie Kołbiel) oraz powiatu mińskiego (w gminie Mińsk Mazowiecki).

Głównym celem jest przeniesienie na nową drogę ruchu tranzytowego. Nowa droga o klasie GP (droga główna ruchu przyspieszonego) będzie posiadała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.

Wybudowane zostaną obiekty inżynierskie, chodniki, drogi?do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dla tych, którzy jednak chcą szybciej pokonać trasę Warszawa-Lublin mogą wybrać trasę S17. Kierowcy ominął w ten sposób wąskie gardło i bez korków dojadą do celu swojej podróży.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.