Ken Block powraca. Zapowiada nową Gymkhanę [WIDEO]

Gdy Ken Block zapowiedział koniec współpracy z Fordem nikt nie wiedział co będzie dalej. Jednak jakiś czas temu zapowiedział współprace z Audi, a teraz wrócił z nową porcją informacji.

Ken Block był twarzą serii Gymkhana, więc kiedy na początku roku rozstał się z Fordem, to trudno było powiedzieć co przyniesie przyszłość temu rajdowcowi. Teraz Block powraca z nowymi informacjami, po tym jak ujawnił, że nawiązał współpracę z Audi.

 

Ken Block wraca do serii Gymkhana, ale zapowiada również nowy projekt, który nazywa się Electrikhana. Z tego powodu niemiecki producent samochodów buduje „bardzo specjalny" model Audi E-Tron dla tego partnerstwa. Nowa seria zadebiutuje w przyszłym roku.

Zobacz wideo Opinie Moto.pl: Audi RS e-tron GT - sportowa motoryzacja też ma wtyczkę

Jak widać na powyższym nagraniu Block wybrał się specjalnie do siedziby Audi w Niemczech, gdzie przejechał się Audi RS E-Tron GT. Następnie usiadł za kierownicą Audi Sport Quattro z 1984 roku. Według Blocka to właśnie ten pojazd zainspirował go do ścigania się w rajdach.

Audi RS Q8 '1 of 1 Qatar Edition'Właściciel czekał rok na odbiór Audi RS Q8 "Qatar Edition". Zamówił nietypowy lakier

Jak wcześniej wspomniano, premiera Electrikhana Blocka jest zaplanowana na 2022 rok. Można oczekiwać, że Audi ujawni nową zabawkę dla sławnego rajdowca w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Więcej o: