Grand Prix Arabii Saudyjskiej za rogiem. Bolid z klocków Lego w centrum handlowym [WIDEO]

Zawsze jest dobry powód by ułożyć coś z klocków Lego. Tym razem jest to Grand Prix Arabii Saudyjskiej, a efektem tego jest stworzenie bolidu w centrum handlowym.

Na początku grudnia odbędzie pierwsze w historii Grand Prix Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej. Jako przygotowania do tego wydarzenia postanowiono wybudować bolid F1 z klocków Lego w centrum handlowym Red Sea Mall w Dżuddzie.

 

Pomysłodawcą stworzenia nietypowej konstrukcji, a zarazem promotorem nadchodzącego wyścigu jest Saudyjska Federacja Samochodowa i Motocyklowa (SAMF). Organizacja zwerbowała doświadczonych konstruktorów Lego i wyznaczyła im zadanie zbudowania największej repliki bolidu Formuły 1. Rekord był wcześniej ustanowiony w 2019 roku, gdy zbudowano bolid Ferrari przy użyciu 350 000 klocków. Cel zatem był konkretny.

Zobacz wideo Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

Na miejsce wydarzenia zaproszono sędziów, którzy mieli potwierdzić pobicie rekordu Guinnessa. Do budowy pojazdu wykorzystano ponad 500.000 klocków. Ostatnią część umieścił na swoje miejsce przewodniczący SAMF, Jego Wysokość Książę Khalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal. Odbyło się to 23 września, w święto narodowe Arabii Saudyjskiej.

Grand Prix Arabii Saudyjskiej będzie drugim nocnym wyścigiem w kalendarzu po Grand Prix Singapuru. Odbędzie się on na torze Jeddah Street Circuit nad brzegiem Morza Czerwonego i będzie przedostatnim weekendem wyścigowym sezonu, który rozpocznie się 5 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA