Ma nosa do kradzionych skuterów. Do tego cztery łapy, a pracuje na smyczy

Policyjny pies Kair z komendy w Częstochowie znalazł kolejny skradziony skuter. Pomógł znaleźć złodzieja, który dwa razy włamał się w to samo miejsce. Wcześniej wskazał również kryjówkę, gdzie przestępcy trzymali kradzione motocykle.
Zobacz wideo Kierowca skody ucieczkę przed policją zakończył w rowie

Policja wykorzystuje psy w służbie od lat, jednak najczęściej pomagają one w poszukiwaniu zaginionych osób lub tropieniu przestępców. Częstochowska komenda ma jednak psa, który wyspecjalizował się w odnajdywaniu kradzionych jednośladów.

Pies, który trapi kradzione jednoślady

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Częstochowie, w minionym tygodniu doszło do włamania do jednego z garaży, a łupem złodziei padł sprzęt RTV. Na miejsce przyjechała policja wraz z psem, który szybko złapał trop i ruszył w kierunku łupu.

Kilometr dalej odkrył dziuplę złodziei, która znajdowała się na terenie opuszczonej posesji. Zamiast sprzętu RTV pies odnalazł jednak skuter. Dokładnie ten, którego kradzież zgłosił właściciel kilka dni wcześniej. Jak ustalono, jednoślad ten wcześniej zniknął z tego samego garażu, co sprzęt RTV.

Co ciekawe, pies Kair niezwykłymi zdolnościami tropienia kradzionych jednośladów popisał się już wcześniej. Jak informuje policja, pod koniec sierpnia zgłoszono włamanie do garaży i kradzież pięciu motocykli o wartości 35 tys. złotych. 

Zaledwie dwa dni później, dzięki pracy policyjnego pasa udało się odnaleźć trzy z pięciu motocykli, które ukryto w zaroślach niedaleko miejsca przestępstwa. Policja ma nadzieję, że zdjęcie z pojazdów ślady pozwolą na odnalezienie pozostałych pojazdów i złapanie złodziei. Grozi im do 10 lat więzienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.