Japońska potrzeba wyróżnienia się. BMW X7 z nietypowym wnętrzem [WIDEO]

W Japonii jest wiele osobliwych rzeczy, które na Europejczykach robi wrażenie, niekoniecznie to dobre. Powstała tam również limitowana edycja BMW X7.

BMW X7 Nishijin Edition to limitowana wersja flagowego SUV-a bawarskiej marki. Wyprodukowanych zostanie jedynie 3 egz. tego pojazdu i wszystkie będą przeznaczone na japoński rynek.

 

Nadwozie limitowanego X7 pomalowane zostało na kolor nazwany Ametrynem. Jako inspirację wykorzystano kamienie szlachetne. Powstał z połączenia istniejących odcieni ametystu i cytrynu BMW. Rezultatem jest odcień fioletu, który natychmiast wyróżnia Nishijin Edition spośród wszystkich innych modeli X7.

Zobacz wideo Limuzyna zbyt poważna, a auto sportowe zbyt niewygodne? BMW ma propozycję dla wymagających klientów

Jednak wyjątkowości tej wersji nadaje wnętrze. Ponieważ nazwa tej wersji pochodzi od tradycyjnej tkaniny Nishijin-ori, produkowanej w dzielnicy Nishijin w Kamigyō-ku w Kioto, to kabina jest skąpana w tej właśnie tkaninie, w komplecie z specyficznym wzorze. Materiał zdobi konsolę środkową, deskę rozdzielczą i podsufitkę X7 i obejmuje warstwowe akcenty w kolorze złotym. Tkanina znajduje się również na kluczu i jest wykonywana ręcznie.

Ta wersja X7 oparta jest na modelu xDrive 40d, w związku z czym napędzany jest silnikiem o pojemności 3.0 L. Generuje on moc 340 KM i 700 Nm momentu obrotowego.

BMW X7 Nishijin Edition jak wcześniej wspomniano będzie wyprodukowany jedynie w ilości 3 sztuk, a cena jaką chce za nią BMW to 16,8 mln jenów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA