Bronco Raptor, oficjalnie potwierdzony. Zadebiutuje już niedługo [WIDEO]

Ford oficjalnie zapowiada Bronco Raptora. Najbardziej ekstremalna wersja terenówki dołącza do pickupów - Ranger i F-150.

O tym czy Bronco doczeka się wersji Raptor zastanawiano się od dawna. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie.

 

W tym krótkim klipie możemy jedynie zobaczyć unoszący się kurz i światła Bronco z charakterystyczną chłodnicą Raptora. Podano jeszcze, że auto zadebiutuje już w przyszłym roku.

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA

Jednak co jakiś czas pojawiają się wycieki dotyczące Bronco Raptora. Ma być dostępny w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja bogatsza ma mieć podgrzewaną kierownicę, bezprzewodowe ładowanie telefonu, adaptacyjny tempomat i zestaw 10 głośników.

Moc ponoć ma pochodzić z 3.0-litrowego silnika EcoBoost V6, tego samego co w Explorerze ST. Dostarczać ma 406 KM mocy562 Nm momentu obrotowego. Zdjęcia szpiegowskie natomiast sugerować mają szersze nadkola i bardziej agresywną stylistykę. Prawdopodobnie auto otrzyma również kolor Code Orange, co można zobaczyć na poniższym filmie. Plotki sugerują, że wersja Raptor Bronco będzie dostępna tylko z czterema drzwiami.

Powyższe dane to jednak na razie tylko spekulacje. Skoro jednak powoli rusza akcja promocyjna modelu, to niedługo możemy spodziewać się więcej konkretów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.