Bronco w Europie? Jest na to szansa, ale...

O tym czy Ford Bronco pojawi się w Europie debatuje się od dawna. Ostatnio pojawia się promyk nadziei.

Ford Bronco obok Mustanga mógłby stać jednym z bardziej pożądanych modeli w Europie. Mógłby, gdyby zadebiutował na starym kontynencie.

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA

O tym czy Bronco pojawi się po tej stronie Atlantyku mówi się od dawna. Ostatnia informacja nie była pocieszająca dla fanów marki, ale mogło coś się zmienić w tym temacie. CEO Forda zapytany przez Auto Express o szansę na sprowadzenie Bronco w nasz zakątek świata wcale temu nie zaprzeczył. Co więcej dodał takie zdanie: tylko czekam, aż ci ludzie [Ford of Europe] podejmą decyzję.

Jak więc widać coś może być na rzeczy. Trzeba pamiętać, że Ford zastrzegł sobie znak Bronco w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej jeszcze w 2019 roku. Rok temu jednak przekazano informacje, że model ten został opracowany jedynie na rynek północnoamerykański i tylko tam będzie sprzedawany. Najwidoczniej sprawa pojawienia się Bronco w Europie nadal jest tematem aktywnym.

Modele Forda - BroncoModele Forda - Bronco Ford

Jednak zanim Bronco przypłynie do nas, to Ford będzie musiał najpierw się uporać z dostawami auta po swojej stronie wielkiej wody. Ze względu na usterkę techniczną dachu wstrzymano wszelkie dostawy do klientów, którzy już zamówili swój egzemplarz. Z tego powodu ceny tego pojazdu na aukcjach przewyższają oficjalne ceny u przedstawicieli firmy. Ford musi się pospieszyć, aby przywrócić do normalności proces dostaw tego auta.

Ford Bronco - dane techniczne

Ford Bronco jest wyposażony w zaawansowany zespół napędowy, który przekazuje moment obrotowy silników z rodziny EcoBoost na obie osie. Do wyboru są dwie benzynowe turbodoładowane jednostki napędowe. Mniejsza ma 2,3 l pojemności i jest znana z Forda Mustanga.

W Bronco rozwija moc 270 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 420 Nm, która jest kluczowa w czasie jazdy w terenie. Jeśli komuś to nie wystarcza, będzie mógł wybrać wersję z silnikiem V6 o poj. 2,7 l i odpowiednio lepszych parametrach: 310 KM i 542 Nm.

Ford BroncoFord Bronco fot. Ford

Obie jednostki napędowe będzie można zestawić z ręczną albo automatyczną skrzynią biegów. Manualna przekładnia to unikat. Ma aż siedem biegów, a jeden z nich oznaczony "C" - służy do pełzania z niezwykle niską prędkością. Oferuje niespotykanie wysokie przełożenie 94,75:1, którego używa się w czasie jazdy po skałach albo innym niezwykle wymagającym terenie.

Opcjonalnie obie wersje silnikowe mogą być wyposażone w 10-stopniowy automat SelectShift, oferujący minimalnie mniejsze możliwości, ale ułatwiający jazdę w terenie, bo nie trzeba się martwić zmianą biegów i oszczędzaniem sprzęgła.

Trzeba mieć nadzieję, że Ford Bronco jednak trafi na rynki europejskie i pojawi się alternatywa dla Jeepa Wranglera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.