Pod prąd na S5. 85-letnia kobieta pomyliła wjazd [WIDEO]

W sieci jest wiele jest nagrań, na których widać kierowców jadących pod prąd na trasie szybkiego ruchu. Tym razem do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze S5.

W niedzielę na trasie S5 kamera samochodowa jednego ze świadków uchwyciła innego kierowcę, który jechał pod prąd.

 

Jak widać na nagraniu, pomiędzy miejscowościami Czempiń i Kościan w Wielkopolsce na trasie ekspresowej S5 bordowy Ford Focus jechał pod prąd. Kierowcy w ostatnim momencie zdołali uciec na sąsiedni pas. Z relacji świadków wynika, że kierowca, pomimo sygnalizowania przez innych uczestników ruchu o niewłaściwej jeździe, w dalszym ciągu kontynuował swoją podróż.

Zobacz wideo Kierowca forda wyprzedzał na pasach, prawie zabił kobietę. Wszystko na oczach policjanta

Okazało się, że za kierownicą siedziała 85-letnia kobieta, mieszkanka gminy Czempiń, która pomyliła wjazdy. W ten sposób przejechała ponad 20 km, gdyż próbowała dojechać do najbliższego zjazdu zaraz po tym jak zorientowała się, że źle wjechała na trasę.

Świadkami zdarzenia było wielu kierowców. Jak podaje TVN24, jeden z nich przekazał, że seniorka jechała nawet 90 km/h.

Starsza pani została zatrzymana przez policję na wiadukcie w Kościanie. Zostało zatrzymane jej prawo jazdy. Nikomu nic się nie stało, ale w każdej chwili mogło to zakończyć się tragicznie. Teraz o dalszych losach seniorki zadecyduje sąd. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobiecie grozi grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.