Elektryczna Syrena czy VOSCO EV2? Nowy elektryk z Kutna zadebiutuje w październiku

Nie Izera, a VOSCO EV2 zadebiutuje w październiku jako polskie auto elektryczne. Nowy samochód został zaprojektowany przez FSO Syrena w Kutnie.

Do produkcji małoseryjnej trafi VOSCO EV2 – polskie auto elektryczne, które zostanie wyprodukowane przez FSO Syrena w Kutnie, pod nową nazwą Vosco Automotive.

W wersji produkcyjnej zadebiutuje już w październiku i jest to rozwinięcie modelu koncepcyjnego Vosco S160EV. VOSCO EV2 otrzyma oryginalne wnętrze i nadwozie. Nie znajdzie się tutaj już części z innych, przypadkowych pojazdów. Auto będzie wyposażone w światła LED, 17-calowe felgi i dwukolorowe nadwozie. Projektem nadwozia zajął się Damian Woliński, który jest laureatem konkursu na auto elektryczne zorganizowanego przez spółkę ElectroMobility Poland. Pojazd nie przypomina oryginalnej Syrenki.

VOSCO EV2VOSCO EV2 Vosco Automotive

VOSCO EV2 ma następujące wymiary: 4221 mm długości, 1719 mm szerokości, 1513 mm wysokości. Auto jak podaje producent, można przyporządkować do segmentu B. Wnętrze ma pomieści 4 osoby i znaleźć mają się tam cyfrowe zegary i nowy system multimedialny z 9-calowym ekranem. Kierowca będzie miał do wyboru trzy tryby jazdy: Eco, Normal i Sport. EV2 będzie mieć również klimatyzację, podgrzewaną przednią szybę i elektryczne przednie szyby.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych - przed Urzędem Miejskim w Szczecinie, 28 maja 2019Nadchodzą wielkie podwyżki cen prądu. Podrożeje też jazda samochodem elektrycznym

Pojemność akumulatorów, jakie zostaną zamontowane w EV2, to 31,5 kWh. Podobno umożliwi to maksymalny zasięg 290 km, chociaż producent podaje, że w cyklu mieszanym będzie można przejechać 210-250 km. Korzystając z ładowarki o mocy 30 kW, samochód naładować się ma w przeciągu godziny. Producent deklaruje maksymalną moc napędu na poziomie 156 KM.

VOSCO EV2VOSCO EV2 Vosco Automotive

Premiera VOSCO EV2 ma nastąpić na początku października 2021 r. Wtedy zapewne podanych zostanie więcej szczegółów. Na razie znamy te, które można w tej chwili znaleźć na oficjalnej stronie pojazdu. Czekamy.

Więcej o: