Mitsubishi przechodzi zmiany. Nie wyprodukuje już nowych pojazdów dla Japończyków

Mitsubishi od kilku lat przechodzi zmiany, dlatego między innymi ma również problemy. Teraz zapowiedziano, że przestanie produkować część aut na rynek japoński.

Mitsubishi zaprzestaje produkować pojazdy na rynek japoński, a zamiast tego powstaną na tamtejszy rynek pojazdy oparte na modelach Nissana. Taki zabieg ma być zapoczątkowany od 2026 roku i ma pomóc firmie ograniczyć straty przechodzenia na produkcję aut elektrycznych.

Zobacz wideo Premiera Mitsubishi Outlander PHEV [materiał promocyjny]

Mitsubishi oparte na Nissanach będą posiadały wygląd zewnętrzny i wnętrza odpowiadające znaczkowi na masce. Ruch chociaż nie jest zaskakujący, to pokazuje obecny trend na rynku motoryzacji, gdzie wielkie firmy łączą się w celu zredukowania kosztów produkcji.

Jakiś czas temu Mitsubishi planowało wycofać się również z Europy, ale plany się zmieniły, gdy ogłoszono, że jednak zostają z dwoma nowymi pojazdami, które będą bazowały na pojazdach Renault.

Nissan w 2016 roku kupił 34 proc. udziałów w Mitsubishi, dzięki czemu marka weszła w skład aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi. W połowie 2020 roku ogłoszono restrukturyzację na dużą skalę. Nazywany planem „Mały, ale piękny" propozycja sprawi, że członkowie sojuszu skoncentrują się na swoich najsilniejszych rynkach i wyjdą z tych, na których byli słabi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.