Dawali sok z cytryny, co nie przypadło do gustu internautom. Akcja Policji krytykowana

Policja i Straż Miejska z Pruszcza Gdańskiego przygotowały nietypowe karanie kierowców za nadmierną prędkość. Internautom ten sposób "karania" nie przypadł do gustu.

Co zazwyczaj grozi kierowcom, którzy przekroczą prędkość? Mandat, a w skrajnych przypadkach odebranie prawa jazdy. Chyba, że trafi się na akcję „Zmniejsz prędkość, zwiększ myślenie" organizowaną w Pruszczu Gdańskim.

Zobacz wideo Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. 61-latka trafiła do szpitala, a policja szuka świadków

Policja i Straż Miejska wspólnie przeprowadzili akcję, w ramach której kierowcy, którzy przekroczyli prędkość musieli wypić sok z cytryny i dostawali gadżety. O wydarzeniu pojawił się wpis na stronie facebookowej Gminy Pruszcz Gdański.

Jak można przeczytać w poście „Od lat zauważamy, że akcja cieszy się dużą aprobatą kierowców - i tych nagradzanych, i tych karanych. W końcu chodzi o bezpieczeństwo uczniów, naszych dzieci."

Pomysł chociaż oryginalny niekoniecznie spotkał się z aprobatą ze strony internautów, którzy krytykują pomysł pod wpisem zwracając uwagę, że jest to promocja łamania przepisów czy brak empatii wobec tych, którzy stracili bliskich na drodze przez nadmierną prędkość innych kierowców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.