Chevrolet Silverado ZR2, czyli konkurent Raptora i TRX

Chevrolet od dawna próbuje zagrozić pozycji Forda Raptora. Teraz ma szansę z Silverado ZR2.

Flagowy pickup Chevroleta jest typowo terenową maszyną. Silverado jest w końcu drugim najchętniej wybieranym pickupem w Stanach Zjednoczonych obok Forda F-150.

Zobacz wideo Ford Puma kusi nie tylko funkcjonalnym bagażnikiem [RECENZJA]

Silverado ZR2 wyróżnia się unikalnym grillem oraz z zintegrowanymi światłami. Poniżej znajduje się stalowy zderzak. Ponieważ jazda w terenie wiąże się z uszkodzeniami, łatwo jest zdemontować wspomniany zderzak.

ZR2 posiada również czerwone haki i płyty zabezpieczające. Całość dopełnia czarny pas na masce, plakietka ZR2 i specjalne 18-calowe felgi z oponami do jazdy w terenie o rozmiarze 33 cali. Wydech jest umiejscowiony przed tylnym zderzakiem by zminimalizować potencjalne uszkodzenia podczas jazdy w terenie.

Chevrolet Silverado ZR2Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet

W kabinie klienci będą mogli znaleźć skórzaną tapicerkę w kolorze Jet Black i Graystone. Uzupełniają je ciemnosrebrne wykończenia, które wydają się mieć efekt karbonowy. Ponadto, podobnie jak model standardowy, ciężarówka jest wyposażona w 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i system informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 13,4 cala.

Silverado ZR2 korzysta z wielu rozwiązań, których nie widać gołym okiem. Kluczowym wśród nich jest unikalne zawieszenie, które posiada specjalne sprężyny, dodatkowy skok i amortyzatory szpuli Multimatic DSSV 40mm. Te ostatnie są używane po raz pierwszy w Silverado i mają trzy połączone komory do przepływu płynu, a także trzy oddzielne zawory suwakowe. Prześwit jakim dysponuje Silverado to 284 mm i tryb, który pozwala na jazdę po skałach z wykorzystaniem jednego pedału.

Pod maską znalazł się silnik V8 o pojemności 6,2 litra, który wytwarza 426 KM i 624 Nm momentu obrotowego. Jest to mniej niż posiada Ford F-150 Raptor i Ram 1500 TRX. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie tylko moc jest ważna w jeździe w terenie, z czym mają sporo racji.

Jak widać, Chevrolet na nieszczęście fanów marki, nie jest w stanie bezpośrednio zagrozić Fordowi, ale trzeba mieć nadzieję, że Silverado XR2 będzie tańszy od bezpośrednich konkurentów czym przyciągnie do siebie klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.