Mustang Mach-E w służbie policji. Tak wygląda przyszłość radiowozów?

Elektryfikacja nachodzi powoli na kolejne segmenty motoryzacji. Tym razem Ford Mustang Mach-E został wcielony do brytyjskiej policji. Na razie jako prototyp.

Na ten moment przyszłość motoryzacji to auta elektryczne. Nic więc dziwnego, że także służby poważniej się zainteresują tego typu pojazdami.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Na ponoć liczne zapytania ze strony różnych komend w Wielkiej Brytanii odpowiedział Ford i firma, z którą współpracuje w zakresie tworzenia specjalistycznych pojazdów – Safeguard SVP.W ramach współpracy powstał prototyp radiowozu z napędem elektrycznym, którym jest po prostu Mustang Mach-E.

Auto zyskało policyjne barwy oraz dodatkowe oświetlenie LED zarówno na zewnątrz, jak i w środku pojazdu. Co warte odnotowania, dodatkowe światła zasilane są oddzielnym akumulatorem, a nie tym odpowiedzialnym za napęd. W kabinie do tego pojawiły się wsporniki i uchwyty związane z potrzebnym sprzętem policyjnym.

Prototyp Mustanga Mach-E w policyjnych barwach posiada napęd na wszystkie koła i zestaw akumulatorów o pojemności 68 kWh. Zasięg ma wystarczyć na 400 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.