Duże zmiany w Formule 1 - Valtteri Bottas odchodzi z Mercedesa. Będzie jeździł z Kubicą?

Choć ten sezon się jeszcze nie skończył, w Formule 1 zawrzało w kwestii przyszłorocznych planów. Kierowca Mercedesa, Valtteri Bottas, nie przedłużył kontraktu z liderem klasyfikacji konstruktorów. Podpisał za to długoletnią umowę z Alfą Romeo Racing Orlen.

Przyszły sezon Formuły 1 przyniesie niemałe zmiany jeśli chodzi o skład niektórych zespołów. George Russel, który do tej pory jeździł w Williamsie, przeskoczy do mercedesa. Stanie się tym samym partnerem zespołowym obecnego mistrza świata - Lewisa Hamiltona.

Valtteri Bottas, który notorycznie gra drugie skrzypce w niemieckim zespole, został właśnie zakontraktowany w zespole Alfa Romeo Racing Orlen. Zastąpi innego Fina - Kimiego Raikkonena, który odchodzi na motorsportową emeryturę.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Zmiany w Alfie Romeo

Póki co nie wiadomo kto będzie partnerem Bottasa, bo Alfa jeszcze nie przedłużyła kontraktu z drugim kierowcą - Antonio Giovinazzim. W kuluarach mówi się, ze włoskiego kierowcę ma zastąpić Nyck de Vries albo... Robert Kubica. Nasz rodak do tej pory pełnił rolę kierowcy rezerwowego w zespole Alfa Romeo Racing Orlen, a podczas GP Holandii miał okazję nawet wystartować w wyścigu (zastępował chorego na koronawirusa Raikkonena).

Żarliwe pożegnanie Bottasa z Mercedesem. Kłótnia w MercedesieŻarliwe pożegnanie Bottasa z Mercedesem. Kłótnia w Mercedesie Fot. Francisco Seco / AP Photo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.