Transit jeszcze bezpieczniejszy. Ford modernizuje ofertę systemów

Systemy bezpieczeństwa i wspomagające kierowcę są ważnym elementem w każdym aucie. Ford postanowił zaktualizować ofertę systemów w Transicie.

Już od wiosny przyszłego roku Fordy Transit we wszystkich odmianach ma mieć zaktualizowaną ofertę systemów bezpieczeństwa i poprawiającą komfort prowadzenia dla kierowcy.

Zobacz wideo Przyszłość motoryzacji. Jak ważną rolę w tej transformacji pełnią hybrydy typu plug-in?

Od 2022 r. na pokładzie Transita w standardzie znajdą się zmodernizowane systemy takie jakie: automatyczne hamowanie z wykrywaniem pieszych, aktywne wspomaganie hamowania i system utrzymania na pasie ruchu.

Zmianom ulegnie również system łączności i informacji. Ford przechodzi z SYNC 3 na SYNC 4, który ma dwukrotnie więcej mocy obliczeniowej. Do tego nowy system oferowany jest z 12 calowym wyświetlaczem dotykowym, dzięki któremu można korzystać z wielu nowych funkcji i systemów, między innymi z pakietu wspomagającego kierowcę o nowe opcje, takie jak wspomaganie hamowania podczas cofania i system kamer 360 stopni. Do tego w nowym systemie jest możliwość bezprzewodowych aktualizacji, ściągania informacji drogowych i pogodowych, a także podłączenia dwóch urządzeń na raz.

Ford Mustang Mach-E i Piotr PawlakPrezes Ford Polska doceniony w Europie. Jest "wschodzącą gwiazdą"

Oprócz wcześniej wymienionych elementów, firma w modelu Transita Trend doposaża go w podgrzewaną przednią szybę, czujnik zmierzchowy oświetlenia oraz sensor deszczu. Natomiast w najwyższej wersji Limited do systemu SYNC 4, Ford doposaży auto w wysoko zamontowane kamery cofania z dodatkowym doświetleniem LED oraz bezkluczykowy system Ford Power, ułatwiający ruszanie na trasach z częstymi postojami.

Zaktualizowaną gamę Forda Transita będzie można zamawiać u dilerów w czwartym kwartale tego roku.

Więcej o: