Jedynka z bezpieczeństwa na drodze. Rodzice na podwójnym gazie odwozili swoje dzieci do szkoły

Szczecińska policja zatrzymała rodziców, którzy odwozili swoje dzieci do szkoły. Czemu zatrzymali? Bo jechali po alkoholu.

Policja w szczególności na początku roku szkolnego częściej pojawia się w okolicach szkół. Dzięki właśnie takim zabiegom udało się wychwycić pijanych rodziców, którzy odwozili swoje pociechy na zajęcia.

Zobacz wideo 64-latek miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. "Zjechał z ronda własnym "zjazdem’"

Szczecińscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" przez pierwsze trzy dni szkoły zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców po alkoholu. Już 1 września funkcjonariusze zatrzymali kierowcę Mercedesa, który w wydychanym powietrzu miał 0,5 promila alkoholu. Na tylnym siedzeniu siedziało jego nastoletnie dziecko.

2 września zatrzymano BMW. 39-latka wiozła na tylnym siedzeniu dwie ośmioletnie córki do szkoły znajdującej się w sąsiednim powiecie. Przeprowadzone badanie trzeźwości również wykazało, że kobieta ma w organizmie prawie 0.5 promila alkoholu.

3 września kierowca Opla, który również zawoził swoje dziecko do szkoły, również miał alkohol w organizmie. Blisko 0,4 promila.

Nieodpowiedzialnym rodzicom zostały zatrzymane prawa jazdy, a sprawy trafiły do Sądu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.