EQS SUV Concept - bogata i zarazem elektryczna wersja GLS. Wygląda jak zabawka

Czy tak będzie wyglądać EQS SUV? Mercedes twierdzi, że jest niemal identyczny jak wersja produkcyjna.

Jako auto koncepcyjne i do tego elektryczne duży, luksusowy SUV Maybach EQS nie potrzebuje dużego, czarnego grilla z pionowymi prążkami. Jednak on ma, bo tak jest bardziej dostojnie.

Zobacz wideo Mercedes EQC. Jeden z pierwszych elektrycznych SUV-ów

Przód dopełnia dolna kratka, która posiada chromowane obramowanie. Natomiast gładkie błotniki opływają nadwozie, tworząc minimalistyczne rzeźbienie boków, aby uzyskać ogólnie jednolity wygląd.

Mercedes-Maybach EQS SUV ConceptMercedes-Maybach EQS SUV Concept Mercedes-Benz

Klamki są schowane w nadwoziu i wysuwają się, gdy zbliżają się podróżujący. Natomiast drzwi kierowcy automatycznie się otwierają. To właśnie kierujący decyduje czy pozostałe drzwi też mają się automatycznie otworzyć dla reszty podróżujących.

Koncepcyjny Maybach EQS SUV ma dwukolorową karoserię w kombinacji Obsidian Black Metallic na górze i Zircon Red Metallic na dole. Ponadto chromowane są słupki, a na słupku B znajduje się emblemat marki. Pojazd porusza się na 24-calowych kołach o kształcie misy.

Mercedes-Maybach EQS SUV ConceptMercedes-Maybach EQS SUV Concept Mercedes-Benz

We wnętrzu znajdziemy nawiązania do żeglarstwa. Tylna konsola środkowa pokryta jest białym lakierem fortepianowym i akcentami z różowego złota. Poza tym umieszczone są tam dwa fotele, a na podłodze znalazło się… sztuczne futro.

Osobom podróżującym na przednich siedzeniach oddano do użytku trzy ekrany za jednolitą taflą szkła. Tak samo jak w EQS w sedanie. Dostępne są również okrągłe otwory wentylacyjne w błyszczącym chromie i z galwanizowanymi wykończeniami.

Zwykły Mercedes też będzie występował w wersji EQS i wejdzie do produkcji w przyszłym roku. Odmiana Maybach będzie dostępna trochę później. Mercedes nie podał danych technicznych pojazdu, ale zakłada, że jego zasięg będzie wynosił około 600 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.