Toyota pobiła swój rekord w Polsce. W tym roku zarejestrowano 51 716 samochodów

Toyota pochwaliła się, że ostatnie osiem miesięcy były rekordowe dla funkcjonowania marki na naszym rynku. Od początku stycznia do końca sierpnia do klientów trafiło prawie 52 tys. samochodów z logo japońskiego koncernu.
Zobacz wideo Toyota Mirai w Polsce

Toyota Corolla najchętniej wybieranym modelem 

W sierpniu br. w Polsce zarejestrowano 5 256 samochodów Toyoty - pochwaliła się marka. To o ponad 2 200 samochodów więcej niż zanotował kolejny na liście koncern. W rodzinie Toyoty najlepiej poradziła sobie - co raczej nie zaskakuje - Corolla, którą w sierpniu zarejestrowało 1 181 osób, a na drugim miejscu znalazł się SUV RAV4 (1 136 sztuk). Licząc od początku roku wygrywa również Corolla (14 864 sztuk), a na drugim miejscu jest Yaris (11 805 sztuk).

Co ciekawe, jak zauważa Toyota Corollę wybierają głównie klienci biznesowi. Od początku roku odnotowano 11 648 rejestracji tego modelu na użytek flotowy. W przypadku klientów indywidualnych prym wiedzie Toyota Yaris. Auto to zakupiło 5 099 osób prywatnych. Trzecia jest z kolei Corolla (3 217 aut). Toyota Yaris również cieszy się powodzeniem u firm, jednak zajmuje dopiero trzecie miejsce (6 596 egzemplarzy).

Toyota pobiła swój rekord w Polsce

Toyota pochwaliła się również ogólnymi wynikami rejestracji za cały bieżący rok. Przez ostatnie 8 miesięcy, a więc od początku stycznia do końca sierpnia Toyota sprzedała w Polsce 51 716 aut z własnym logo. To o 43 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego, mocno dotkniętego pandemią roku.

Jednocześnie to najlepsze osiem miesięcy w historii Toyoty w Polsce. Marka zaznacza, że przymierza się w tym roku do pobicia swojego rocznego rekordu rejestracji, jaki ustanowiono dla lata temu. Obecnie Toyota ma udział w naszym rynku na poziomie 16,5 proc. 

Toyota jest też największym producentem samochodów i najpopularniejszą marką motoryzacyjną na świecie. W pierwszym półroczu 2021 roku koncern Toyota Motor Corporation (w jego skład wchodzi też m.in. Lexus) sprzedał 5,467 mln aut. Aż 5,005 mln z nich to pojazdy z logotypem Toyoty.

Więcej o: